Master یکشنبه 1 آذر 1388 07:01 ق.ظ نظرات ()

یکی از دانشجویان دانشگاه ارومیه با ارسال نامه‌ای به آینده نوشته است:

با سلام

از آن‌جا که ظرفیت خوابگاه‌های دانشگاه ارومیه از چندین سال قبل جوابگوی دانشجویان نبوده است اقدام به اجاره خوابگاه‌های خودگردان بی کیفیت نموده است که برخی از آنان فاقد اولیه ترین امکانات مورد نیاز می باشدمثلا در خوابگاه شهید بهشتی واقع در خیابان مدنی ـ که مخصوص داشجویان کارشناسی ارشد است ـ به ازای هر ۷۰ نفر فقط یک سرویس بهداشتی موجود است که اوصاف آن یک واحد هم قابل ذکر نیست.

از اتاق‌های کوچک و جمعیت زیاد ۷ – ۶ نفره- و نبود سکوت وآرمش کافی که بگذریم به نبود استحکام ساختمان‌ها می‌رسیم که به هیچ وجه مقاوم نیستند خدا می‌داند اگر زمین لرزه‌ای رخ دهد چه فجایعی بوجود خواهد آمد. بلاشک این مشکلات و موارد دیگر ازجمله نبود خط اینترنت و سرویس‌های رفت و آمد اکثر دانشجویان را ترغیب به اجاره منازل مسکونی با قیمت‌های بالا می‌کند که از امنیت لازم به ویژه برای خانم‌ها برخوردار نیستند.

در یکی از همین خانه‌های دانشجویی ماه پیش سه داشجوی دانشکده مهندسی به نام های سینا تهرانی،علی قاسمی و محمد جباری بر اثر خفگی ناشی از نشت گاز فوت شدند. تلخی این اتفاق از… خاطرمان نرفته بود که حادثه دیگری رخ داد. احسان اعتبار دانشجوی فیزیک ۸۷ بر اثر نشت گاز و انفجار اتاقش در خوابگاه محمودلو ـ واقع در خیابان مدنی ـ به خیابان پرتاب می‌شود که بر اثر جراحات وارده دیشب از دنیا می‌رود.

مرگ ۴ انسان آن هم در عرض یک ماه آن هم به خاطر بی توجهی مسئولین و نداشتن برنامه‌ریزی برای اختصاص امکانات در خور نام دانشجو واقعا تکان‌دهنده است. چه اجباری برای افزایش ظرفیت وجود دارد در حالی که به امکانات رفاهی اولیه آنان تدبیری اندیشیده نمی‌شود.
چرا؟؟؟
اگر به سایت دانشگاه ارومیه سری بزنید در بخش اسکان دانشجویان خوابگاهی لیست خوابگاه‌های خودگردان موجود است.
مطلب دردآور این است برای احداث مسجد بزرگ دانشگاه بیش از ۵ میلیارد هزینه انجام گرفته است که بسیار مجلل و باشکوه است. آیا بهتر نبود مسجدی ساده با هزینه پایین ساخته می‌شد و هزینه آن برای احداث خوابگاه متمرکز صرف می‌شد؟؟؟ ان الله یحب الصادقین.