Master شنبه 11 آبان 1387 11:22 ق.ظ نظرات ()
Resident Evil 1.5

با سلام خدمت همه ی بازی بازان ایران و کسانی که درسایت بازی سنتر زحمت می کشند. حالا از این که توانستم عضوی ازاین خانواده باشم خوشحالم. متأسفانه من درهیچ فورمی جزفورم های خارجی درباره ی این مطلب ندیدم و برای این موضوع را نوشتم که درباره ی این مطلب به بحث و احیای آن بپردازیم و حقایق بیشتری را بفهمیم. اول از همه از نسخه ی رزیدنت ایول 1.5 شروع می کنم: در واقع رزیدنت ایول 1.5همان نسخه ی کنسل شده ی رزیدنت ایول 2 بوده که مردم به آن( رزیدنت ایول 1.5) یا ژاپنی ها به آن ( بَیوهَزِرد 1.5 ) می گویند. این بازی به کارگردانی هیدکی کامیا (خالق اصلی بازی های دویل می کرای1، ویوتیفول جو، اُکامی و حالا بیونتا ) بوده و ایندفعه شینجی میکامی( خالق اصلی بازی رزیدنت ایول) بجای کارگردانی، تهیه کنندگی این بازی را به عهده گرفت. کلاً از همان اول طرز فکر شینجی میکامی با طرز فکر هیدکی کامیا کاملاً متفاوت بوده و هست. او سر گروه غُرغُرمی کرد اعضای تیم نمی دانستند که به حرف چه کسی گوش کنند شینجی یا هیدکی به همین خاطر باعث بروز مشکلاتی برای اعضای تیم شد. سپس شینجی به تیم گفته بود که هر ماه نتایج بازی رو به او نشان دهند. پس از اینکه حدوداً 75 % بازی ساخته شده بود شینجی بازی رو امتحان کرد: بازی از نظر او خیلی بد بود و محیط ها ودشمن های کسل کننده و نه چندان ترسناک و شباهت به بازی قبلی و عدم جذابیت . سپس او موضوع را بطور جدی با تک تک اعضای گروه وهیدکی کامیا درمیان گذاشت و آن ها را راضی کرد که تمام بازی را از نو بسازند. هنگامی که بازی کاملاً کنسل شد، حدود 80 % بازی ساخته شده بود.داستان:
اعضای( اِ ستارز) حالا با اطمینان برگشته اند. آشکار شده بود که شرکت پزشکی آمبرلا آزمایش های زیست شناختی انجام می دهد. مجریان عالی مقام آمبرلا فوراً دستگیر شدند و شرکت کاملاًَ تعطیل بود. چنانچه حادثه ی آمبرلا اشاره کرد که رسانه ی اطراف جهان ازتوطئه ها و آزمایش های زیست شناختی تروریستیشان آگاه شده اند. تصور می شد که کابوس تمام شده است تا...
شهر راکون بار دیگرعلائم ناهنجاری را نشان داد که با بیماری پوستی شروع شد.طی یک تحقیق توسط شهروندان معلوم شد که این موضوع به حادثه ی آمبرلا ربط داشته است. دولت اطمینان داشت که پرونده ی آن موضوع بسته شده وربطی به بیماری پوستی ندارد. اما در مدت چند روزبیماری گسترده شد وجان صدها نفر را گرفت. سپس آن حادثه اتفاق افتاد و آنوقت مرگ شروع به خیزش کرد وحالا فقط کابوس جدید شروع می شود.شخصیت های رزیدنت ایول 1.5 :Leon Scott Kennedy :

همان بهترین شخصیت بازی های رزیدنت ایول2 و4 که در فورم کپکام تا کنون به عنوان بهترین شخصیت انتخاب شده است. دراین بازی همانند نسخه ی 2 حضور دارد.او هم اکنون تازه آموزش های پلیسیش را به پایان رسانده و یک آدم تازه کار بود که درسن 21 سالگی بطورناخواسته درگیرماجرا می شود. باوجود تمام مشکلاتی که در خیابان ها وجود داشت، لیان منتظرتیم نجات درسکوبِ هلیکوپتر پاسگاه پلیس (محل نشست و برخاست هلیکوپتر) شده بود. اما او برای تضمین ایمنی خود تصمیم می گیرد که مسیر فرار را بیابد. جالب است که بدانید همان صداگذاری که جای لیان در رزیدنت ایول 2 صحبت کرده بود دررزیدنت ایول 1.5 هم جای لیان صحبت کرده بود.
آیا می توانید از وحشت جان سالم به در ببرید؟
Elza Walker :

زن دانشجوی 19 ساله ای که ندانسته پذیرفت خاموش سران با موتور سیکلتش به دانشگاه شهرراکون برود او سعی کرد که ازمواجه شدن با زامبی هایی که در خیابان ها بودند طفره رود و دنبال اداره پلیس راکون بگردد . اما آنجا پایگاه ایمنی نبود که او انتظار داشت به طوری که در ورودی تقریباً لِه شده بود وپلیس های زامبی آن را هُل می دادند. درواقع درنسخه ی نهایی کلیرردفیلد جایگزین اِلزا والکِرشد.[Roy [DJ

این شخصیت هرگز برای بازی ساخته نشد. او احتمالاً پلیسی بوده که با ( آر. پی. دی ) کار می کرده است.Marvin Branagh :

کسی که بجای اِیدا وانگ در فیلمنامه ی لیان قابل بازی بود و دقیقاً همان پلیس سیاه پوستی بود که دراوایل رزیدنت ایول 2 مبتلا به ویروس شده بود، ولی در 1.5 هم به شکل دیگری حضور داشته است.Chief Brian Irons

او آدم خوبی بود و یک پلیس زخمی در 1.5 بود.
[John [Robert

همان مرد اسلحه فروشی که در اوایل رزیدنت ایول 2 توسط زامبی ها کشته شد. اسم او در رزیدنت ایول 2 رابرت کِندُ بود. او در 1.5 هم به شکل دیگری حضور داشته است.

[ Linda [Ada :

لیندا همان اِیدای خودمون بود که لیان را از جانش هم بیشتر دوست داشت، در این بازی حضور داشت.

Sherry Birkin :

همان دختر بچه ای که پدرش ویلیام تایرنت می شود، در 1.5 هم حضور داشته است. در فیلمنامه ی اِلزا درست مثل رزیدنت ایول2 می توانستید کنترل او را بدست بگیرید.
Ben Bertolucci در بازی نبود.
Annette Birkin :

همان زن ویلیام بود که در 1.5 هم حضور داشته است.


Enemies :


Zombies :

در بازی تعداد بیشتری از دشمن های متفاوت و انواع بیشتری از زامبی ها وجود داشت. زامبی های چاق، زامبی های پوستی، زامبی های دونده، زامبی های سینه خیز. حتی زامبی هایی از جنسیت ها و مسابقات مختلف وجود داشت.
Zombie Dog :

سگ ها هم مانند نسخه ی نهایی و نسخه ی قبلی بازی حضور داشتند.
Crocodile :

همانطور که می دانید این هیولا برای رزیدنت ایول2 ساخته شد. اما در رزیدنت ایول1.5 دو نسخه ی متفاوت از آن وجود داشت. یکی مثل تمساح بزرگ رزیدنت ایول2 ودیگری همچنین بچه تمساح های کوچک بود.
Man Spider :


هیولای مرد عنکبوتی بزرگ هرگز در نسخه ی 2 دیده نشد. فقط مختص نسخه ی1.5 بود.
که کمی شبیه نسخه ی بزرگتر شده ی chimeras از رزیدنت ایول1
بود.
Spider :

در نسخه ی2 و1 هم شبیه آن دیده شده بود.
William Birkin: همسرآنِت، ولی در نسخه ی 1.5 بصورت تایرنت کاملاً متفاوتی حضورداشته است.واما یکی دیگر از هیولاهای دیده نشده در نسخه ی2، که فقط مختص نسخه ی1.5 بود.
ما گوریل هایی را داریم که شبیه هیولاست. این هیولا ها شامل دو نسخه است : گوریل های رئیس بزرگ و بچه گوریل ها.

Weapons :

همچنین اسلحه های بیشتری در در رزیدنت ایول1.5 وجود داشت که هرگز برای رزیدنت ایول2 ساخته نشد. مثل نارنجک های دستی و مقداری از اسلحه های خودکار متفاوت که متأسفانه در نسخه ی نهایی کنسل شد. همچنین جلیقه های ایمنی بودند که شما می توانستید به منظورآسیب کمتر از حمله های دشمن مجهّز شوید. دشمنان همچنین به طور فرض شده قادر بودند که لباستان را پاره کنند. همچنین سطوح خون از رزیدنت ایول2 هم بالا تر بودند. زامبی ها تقریباً در بارانی از خون و روده توسط برخورد سلاح های قدرتمند لیان و اِلزا منفجر می شدند.

:backgrounds

یکی از بزرگترین تفاوت های رزیدنت ایول1.5با رزیدنت ایول2 در پس زمینه ها است. پس زمینه ها کاملاً متفاوت اند. مدرن تر از پس زمینه های رزیدنت ایول2 . اگر شما به عکس ها و فیلم های رزیدنت ایول1.5 نگاه کنید می فهمید که من درباره ی چه چیزی صحبت می کنم. " آر. پی. دی " (رزیدنت ایول1.5) از رزیدنت ایول2 بیشترشبیه یک اداره پلیس واقعی است. زندان " آر. پی. دی " هم بیشتر شبیه زندان واقعی است و در حقیقت زامبی ها در سلول های زندان سعی
می کنند که شما را بگیرند. که باعث می شود یکی از با حال ترین مکان ها در رزیدنت ایول1.5 به حساب بیاید. همچنین به نظر می رسد که رزیدنت ایول1.5 محیط های باز بیشتری دارد.( درست مثل رزیدنت ایول3 ). اگر شما فیلم های رزیدنت ایول 1.5 را دیده باشید، احتمالاً صدای موسیقی آن را شنیده اید که
تا اندازه ای با نسخه ی 2 متفاوت است. فیلم ها خیلی طولانی نیستند ولی شما هنوز می توانید موسیقی اصلی را که خیلی با حال است بشنوید. داستان رزیدنت ایول1.5 به طور فرضی باید پیچیده تر باشد به طوری که شامل شخصیت های بیشتری از داستان رزیدنت ایول2 می شود. حالا شما می توانید بفهمید که رزیدنت ایول1.5 تقریباً به طور کلی متفاوت از بازی رزیدنت ایول2 است.
شروع بازی:درهنگام شروع بازی که فقط شامل1دیسک می شود شما قابلیت انتخاب یکی از دو شخصیت (لیان و اِلزا) را دارید. اگرلیان را انتخاب کنید بازی
از Police department helicopter pad شروع می شود.
به علاوه شما می توانید از اسلحه های بیشتری استفاده کنید اگرچه تعداد زامبی ها و درجه ی سختی بازی بیشتر خواهد شد.اگر اِلزا را انتخاب کنید بازی از RPD Lobby شروع می شود.
به علاوه شما می توانید از اسلحه های کمتری استفاده کنید اگرچه تعداد زامبی ها و درجه ی سختی بازی کمتر خواهد شد.


نسخه های بتا 1و2:

تا کنون فقط دونوع دموی قابل بازی از رزیدنت ایول2 وجود دارد :

رزیدنت ایول2 بتا 1 : این نسخه بعد از نسخه ی کنسل شده منتشر شد ولی شبیه ترین نسخه به 1.5 است.

متأسفانه این نسخه را 99% نمی توان از اینترنت دانلود وپیدا کرد.(اگر کسی پیدا کرد لطفاً من را هم خبرکنید).

رزیدنت ایول2 بتا 2 : این نسخه بعد از نسخه ی بتا 1 منتشر شد ولی شبیه ترین نسخه به نسخه ی نهایی است که خیلی تفاوتی ندارد. این نسخه را می توان از اینترنت دانلود و پیدا کرد.

رزیدنت ایول 1.5 یکی ازبهترین و محبوب ترین رزیدنت ایول های کنسل شده تاکنون است که ازآن موقع تا حالا خیلی از شرکت ها برای بدست آوردن آن می خواستند به کپکام پول بدهند که کپکام قبول نکرد. حالاهم مردم بارها و بارها در مورد این بازی زیبا صحبت کرده و می کنند. امیدوارم که یک روزی کپکام تصمیم عاقلانه بگیرد وبه فکر طرفداران باشد که این بازی را بصورت Bonus Disc یا مثلاً به عنوان ( Resident Evil 2 : Director's Cut) وارد بازار کند تا هم به نفع کپکام شود و هم به نفع طرفداران.

اگرچه مردم بارها و بارها در فورم های کپکام درخواست داده اند وآقای کریستین سوِنسِن همیشه به ما می گوید:


Christian Svensson

:Corporate Officer/VP of Strategic Planning & Business Development wrote

Sorry guys, unfinished code is unfinished code. While I haven't broached the matter with Japan, beta code crashes, requires debug modes to run and has other issues that just aren't fit for consumer usage. Additionally, even if Capcom wanted to release it, it would never pass first party certification even if there were code to be submitted for approval (which I'm not even sure there is)
وسایت هایی مثل Bioflames لشگر جمع می کنند تا بلاخره شاید یک روزی بتوانند کپکام را راضی کنند.

خدارو چه دیدی شاید یک روزی 1.5 رو برای دانلود درPSN گذاشتند. از کپکام هیچ چیز بعید نیست. (چون درهنگام بحران مالی دست به هرکاری می زند.)

وحالا درخواست من هم از شما این است که اگر مشتاق این بازی هستید و می خواهید کپکام را راضی کنید در Bioflames Petition شرکت کنید و این بحث را زنده نگه دارید.
اگر کسی از دوستانتان هم مشتاق است، به او حتماً پیشنهاد کنید.

(هرچه بیشتر بهتر)


http://bioflames.net/


با تشکراز زحمات بی دریغ شما


منبع :

http://bioflames.com/

http://www.playstationmuseum.com/Games/GRAVEYARD/BTA076
منبع
بازی سنتر جناب آقای ashkanhjs