Master دوشنبه 22 مهر 1387 08:22 ب.ظ نظرات ()
در کنار IDE های مختلف برنامه نویسی، Visual Studio از محبوبیت خاصی برخورداره، هر چند شخصا هیچ موقع از اون لذت نبردم. اما باید قبول کرد که اگر امکاناتی تهیه بشه که این محصول مایکروسافت در لینوکس قابل اجرا باشه، تعداد بسیار زیادی از کاربران فعلی ویندوز، به لینوکس مهاجرت می‌کنن.
ما در این انجمن قبلا چند تا از محصولات مایکروسافت رو مثل DirectX در اوبونتو با موفقیت اجرا کرده‌ایم. حالا سوال اینجاست که آیا با محدودیت های بسیار زیاد مایکروسافت برای اجرای نرم افزارهاش در لینوکس، این امکان وجود داره؟
بله.. این ممکنه!! اگر زیاد اصرار داشته باشید که حتما VS رو روی اوبونتو بالا بیارید راهکارهایی وجود دارد؛ اگرچه کارشناسان زیاد این کار رو توصیه نمی کنند و منطقشان هم این است که تکنولوژی Net. مخصوص مایکروسافته و مسلما شبیه سازی اون نمی تونه کامل تمام امکانات رو پیاده سازی بکنه!
در هر صورت، اگه خود خود VS رو بخواید می تونید با استفاده از WINE اون رو روی لینوکس بالا بیارید؛ ولی با این کار تنها VS بالا میاد و فرآیند Compile و Run بخوبی پیاده نمیشه!
راه حل اساسی استفاده از نرم افزار monoDevelop به آدرس http://monodevelop.com/Main_Page هست. با این نرم افزار شما می تونید توی هر ۳ سیستم عامل یعنی ویندوز و لینوکس و مکینتاش با Net. کار کنید و اونها رو Compile و Run کنید!


محشره.. نه؟! عکس بالا هم نمونه ای از محیط این نرم افزاره که بسبار شبیه محیط VS ه.. برای کسب اطلاعات بیشر می تونید به سایت این نرم افزار یه سری بزنید و یه گشتی توش بزنید!
راستی اگه خواستید دیگر محصولات فوق العاده این پروژه رو هم ببینید می تونید به سایتش به سری بزنید: http://mono-project.com/Main_Page

پ.ن:
این مطالب با ویرایش و افزایش، برگرفته از وب سایت prografr.com است.
انجمن لینوکس ایران