Master یکشنبه 16 تیر 1387 04:07 ق.ظ نظرات ()

استعفاء از عضویت در کابینه 70 میلیونی محمود احمدی نژاد !!!

 

تظاهرات در ایتالیا در اعتراض به حضور احمدی نژاد در این کشور

به عنوان یک شهروند ایرانی سفر چند روز پیش محمود احمدی نژاد به ایتالیا برای شرکت در نشست اضطراری سازمان خوار و بار جهانی ( فائو ) برایم بسیار عذاب آور ، تاسف آور و تحقیر آمیز بود . اگر به عنوان خبرنگار در تیم خبری همراه رییس جمهور در ایتالیا بودم بی درنگ آن کشور را ترک و به ایران بازمیگشتم تا بیش از این شاهد تحقیر ایران و ایرانی نمیشدم !

بخاطر نبود رسانه های آزاد در ایران بسیاری از مردم که بصورت آزادانه به اخبار رسانه های دنیا دسترسی ندارند خبر سفر رییس جمهور ایران به ایتالیا را از طریق صدا و سیمای جمهوری اسلامی و برخی مطبوعات دنبال کرده اند . البته صدا و سیمای ایران نیز هیچگاه آنچه که در ایتالیا اتفاق افتاد را منعکس نکرد و طبق معمول با وارونه جلوه دادن اخبار ، دستاوردهای این سفر را مثبت ارزیابی کرد .

برخی از ناگفته های دردناک سفر محمود احمدی نژاد به ایتالیا

۱ - هیچکدام از مقامات رسمی دولت ایتالیا حاضر نشدند از رییس جمهور ایران استقبال رسمی به عمل آورند و در فرودگاه نیز سرود رسمی جمهوری اسلامی نواخته نشد .

۲ - هیچ یک از مقامات رسمی دولت ایتالیا حاضر به دیدار با رییس جمهور ایران نشدند .

۳ - پاپ بندیکت شانزدهم ، رهبر کاتولیکهای جهان و رییس جمهور ایتالیا درخواست ملاقات احمدی نژاد را رد کرد .

۴ - به جزء رهبران چند کشور آفریقایی هیچ یک از مقامات کشورهای اروپایی حاضر به ملاقات با رییس جمهور ایران نشدند .

۵ - تنها فردی در ایتالیا که حاضر به ملاقات با احمدی نژاد شد ، فیوره رهبر نئو فاشیستهای ایتالیا بود . رسانه های ایتالیا از فیوره به عنوان چهره سیاسی غیرموجه و منفور در ایتالیا یاد میکنند . برخی رسانه ها و مقامات ایتالیا نیز درباره این دیدار ضرب المثلی ایتالیایی را بکار بردند که معادل آن در فارسی این ضرب المثل است : " کبوتر با کبوتر ، باز با باز "

۶ -  نام محمود احمدی نژاد و رابرت موگابه رییس جمهور خودکامه زیمباوه که مردم کشورش را به بدبختی و فلاکت کشانده است از ضیافت شام سیلویو برلوسکونی حذف شد .

۷ - دقایقی قبل از سخنرانی احمدی نژاد در اجلاس فائو ، برلوسکونی و برخی دیگر از مقامات دیگر کشورها سالن اجلاس را ترک کردند .

۸ - به هنگام سخنرانی رییس جمهور ایران ، شهردار رم در اعتراض به حضور احمدی نژاد در ایتالیا دستور قطع برق سالن محل اجلاس را صادر کرد .

۹ - بدون استثنا تمامی رسانه های دولتی و غیردولتی ایتالیا به حضور احمدی نژاد و رابرت موگابه در کشورشان اعتراض کردند و روزنامه " ال رفورمیستا " در اقدامی تحقیر آمیز صفحه اول خود را با رنگ سیاه که جمله " Vade Retro " تیتر یک آنرا تشکیل میداد منتشر کرد .

۱۰ - خیابان منتهی به محل اجلاس فائو در اعتراض به حضور محمود احمدی نژاد شاهد تظاهرات بود . در این تظاهرات که حدود شصت نفر از نمایندگان مجلس ایتالیا ، برخی مقامات و گروههای مدافع حقوق بشر به همراه مردم عادی در آن حضور داشتند بر ضد سیاستهای احمدی نژاد شعارهایی داده شد .

۱۱ - برخی رسانه ها در ایتالیا حضور احمدی نژاد در کشورشان را عزای عمومی برای دموکراسی عنوان کردند و به همین خاطر سرتاسر خیابان منتهی به محل اجلاس با پارچه های سیاه تزیین شد .

۱۲ - درخواست محمود احمدی نژاد برای ممانعت از حضور احمد رافت ، خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی اش خشم رسانه ها و نهادهای مدنی مرتبط با مطبوعات را موجب شد . مطبوعات ایتالیا در این باره نوشتند که رییس جمهور ایران قصد دارد در ایتالیا نیز همچون ایران سانسور بر مطبوعات را اعمال نماید . درخواست احمدی نژاد برای ممانعت از حضور خبرنگار صدای آمریکا باعث شد تا بیش از ۲۴۰ روزنامه و رادیو و تلوزیون ایتالیا و دیگر کشورهای اروپایی بر علیه این اقدام وی مقاله و گزارش بنویسند . در حالیکه که اگر این خبرنگار اجازه حضور در کنفرانس خبری و طرح سوالش را میافت هیچ اتفاق خاصی نمی افتاد .

۱۳ - ......

پی نوشت : ایتالیا در میان کشورهای اروپایی تنها کشوری است که بیشترین روابط سیاسی و اقتصادی را با ایران دارد و همواره بخاطر نزدیکی ارتباطاتش با ایران مورد انتقاد دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است .

پی نوشت ۲ : یاد سید محمد خاتمی به خیر . بسیاری از سران کشورهای اروپایی در دعوت از خاتمی برای سفر به کشورشان با یکدیگر رقابت میکردند . وقتی به ایتالیا سفر کرد نه تنها افکار عمومی و رسانه های ایتالیا از سفر خاتمی استقبال کردند بلکه نخست وزیر ایتالیا نیز به همراه خانواده اش شخصا به استقبال خاتمی رفت . خاتمی توانسته بود با طرح ایده گفتگوی تمدنها نه تنها تحولی در سیاست خارجی ایران و نحوه ارتباط با کشورهای اروپایی بوجود آورد بلکه مهمتر از آن توانست چهره ای مطلوب به همراه عزت و احترام برای ایران و ایرانی را به ارمغان بیاورد . اما اکنون به حال خودمان باید متاسف باشیم . وقتی رییس جمهور کشورمان ، آنهم کشوری با این پیشینه عظیم تاریخی و فرهنگی به یک کشور اروپایی سفر میکند نه تنها مورد احترام و استقبال قرار نمیگیرد بلکه برخی مقامات میزبان و مسئولان دیگر کشورها ترجیح میدهند از کنار رییس جمهورمان عبور نکنند تا مبادا مجبور به دست دادن با او شوند !!

پی نوشت ۳ : از عضویت در کابینه ۷۰ میلیونی دولت محمود احمدی نژاد استعفا میدهم !!!

چی باید گفت؟